Nietypowy rodzaj kabin prysznicowych – kabiny kwadratowe

przykładowa kabina kwadratowaW poprzednim wpisie poświęciliśmy sporo miejsca pewnemu specyficznemu rodzajowi kabin prysznicowych – kabinie prostokątnej. Wspomnieliśmy, że największą popularnością cieszą się w naszym kraju kabiny półokrągłe. Nie znaczy to jednak, że prostokątne kabiny prysznicowe są jedyną alternatywą dla tradycyjnych pryszniców półokrągłych. Innym rodzajem może być kabina prysznicowa, której brodzik jest w kształcie kwadratu.

Kwadratowa kabina prysznicowa różni się od prostokątnej tym, że jej wymiary podstawy – szerokość oraz długość – mają jednakową wartość. Pozwala to na zachowanie bardzo regularnego kształtu, a w pewnych sytuacjach pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w łazience.

Kabiny prysznicowe na planie kwadratu mogą różnić się między sobą wielkością i pojemnością, a także wieloma innymi czynnikami. Do najważniejszych należy wygląd zewnętrzny, materiały, z których zostały zbudowane, a także sposób w jaki otwierają się drzwiczki boczne. Mogą mieć one charakter rozsuwany, mogą być także otwierane na zewnątrz. Trzeba pamiętać, że kwadratowa kabina prysznicowa jest dość specyficznym rodzajem kabin, nie w każdym domu będzie sprawdzać się jednakowo dobrze.

Przede wszystkim ze względu na kształt nieco trudniejsze wydaje się znalezienie optymalnego rozwiązania, dzięki któremu będzie się wchodzić do kabiny. W małych łazienkach, gdzie nie mamy dużo przestrzeni może się to okazać dość kłopotliwe. Jeśli więc nie jesteśmy przygotowani na tego typu utrudnienia powinniśmy pomyśleć raczej o tradycyjnych kabinach półokrągłych, które pozwolą lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s